Kava z mlekom

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

15. maj 2006 11:36

Ko sem še pila kavo, je bila grenka in z mlekom. Včasih sem jo pila dvakrat na dan, torej zjutraj in še dopoldan eno v službi. Potem so se začeli moji problemi s ščitnico in če sem zjutraj vzela tableto in nato spila kavo, mi je bilo slabo. Tako sem začela piti kavo samo enkrat v službi. Letos v začetku leta pa sem imela nekaj problemov s prebavo in sem si rekla, toliko časa ne bom pila kave. Ko pa sem po dobrem tednu ozdravela, sem ugotovila, da čisto lepo in normalno funkcioniram brez kave. In je ne pijem več. lp Alenka

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

15. maj 2006 12:45

no moram ti povedati da je kava z mlekom najvecji strup ta rane na zelodcu zato je bolje spit samo kavo ce ze moras ampak ne na tese prvo pojej nekaj .PA SE EN NASVET ce imas drisko spij grenko te zapre ce pa si zaprta pa spij slčadko in te odpre kar sem napisala drzi 1000procentno lp vesna vesna kovačič

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

15. maj 2006 12:50

tjas je napisal/a:
Za tisto preganjavico proti kavi v kombinaciji s sladkorjem in mlečno maščobo je "kriv" Montignac, kolikor jaz vem. Vse moje kolegice, ki so se začele prehranjevati po njemu, so najprej črtale mleko, smetano in sladkor iz kave in pijejo črno. svojo razvado. [kokoska] tjas
Tjaš, za to ni "kriv" Montignac ampak ločevalna dieta. Ker Montignac nikjer ne "prepoveduje" mleka v kavi, ampak pravio, da lahko vsak pije kavo kot mu ustreza, če le lahko prebavlja mleko, priporoča pa res kavo brez kofeina. Aja še to, sama pijem črno kavico, brez sladkorja...že zelooo dolgo. Z mlekom mi enostavno ni več dobra, da ne omenjam sladkorja. Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 15. maj 2006 12:51:21

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8705

15. maj 2006 13:49

Ne vem kako bi se lotila "kave". Skratka, prva kava zjutraj, je zame zdravilo. Prava turška kava, skuhana v džezvici, ne sladka, ne grenka... Če te kave ne popijem - popijem jo pa vedno, razen kakšna prepoved pred laboratorijem - potem adijo pamet. Začne me boleti glava. Seveda, če človek 33 let pije kavo (nekoč je bil tudi cigaretek zraven), potem pa je sigurno odvisnik. Kar se pa tiče teh kavic, kapučin, s smetano... to je zame nekaj kar tako, nek priboljšek. Ampak, taprava kava je pa zakon. Sedaj sem si pa naredila gušte in si grem skuhat eno turško kavico. Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. maj 2006 14:49

Jaz se tudi utapljam v kapučinu. Loni Makaroni

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

15. maj 2006 14:50

Meni pa je kava brez mleka tako zanič, da je ne morem piti. Še raje jo imam z mlekom i+ stepeno smetano. Dan že leta dolgo začenjam s kavo + mleko, spijem je en velik lonček za čaj, res pa si jo ponavadi skuham bolj "švohotno". To ponovim še najmanj dvakrat na dan. zraven pa obvezno prigizujem piškotke. Sladkam pa si jo z umetnim sladilom (natrenom); tega sem se navadila v službi in prakticiram še doma. V službi nas pije kavo več skupaj, nekdo ima rad grenko, drugi malo sladko, tretji zelo sladko, pa se nam je zdelo najlaže, da si vsak doda kak natrenček po želji. sila

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. maj 2006 17:20

Ker sem imela dolga leta težave z želodcem, se spomnim zapisa o škodjivosti mleka in kave. Menda se tvorijo neke molekule, ki so težko prebavljive. To zapis je star najmanj 15 let,ko še ni bilo govora o teh dietah. Zdaj kave že več kot deset let. Nehala sem zato, ker sem pila grenko in nisem hotela kmplicirati, sladka pa mi je bila ogabna in sem preprosto rekla, da ne pijem kave zaradi želodca. Se je dalo brez problema odvaditi. frina

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

15. maj 2006 18:35

Jaz pa pijem kave le za cm ali dva v skodelici, pa veliko sladkorja in smetane. Mnjam... Lp Saša Mir in dobro!

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

15. maj 2006 19:00

Ma ne vem, po moje ne more biti nevemkoliko škodljivo če s tem ne pretiravaš. Sama pijem grenko in brez mleka, ker mi je pač všeč "pure" okus. Na nesladkano kavo sem se tako navadila, da mi je slabo če mi kdo "po nesreči" skuha sladko. LP ivonja

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

15. maj 2006 19:14

Meni je pa najboljsi navaden espresso, ce je Cremcaffe toliko bolj, z malo malo sladkorja (sploh se jo pocasi navajam piti brez). Mora pa biti res tisti ta pravi, na vrhu mora biti tista rjava "pena-krema", pokazatelj, da je kava res dobra (in sveze skuhana). Obcasno pade tudi kak kapucino. Doma pa stara dobra kafetjera :)) Ne prenesem kave americana = vodene. Tisto je za moje pojme ena brozga. Tudi nad tursko kavo nisem prevec navdusena, pac stvar navade (ali pa mi ni se nihce skuhal dobre turske kave)... Okusi so razlicni. Lep kafetarski (tak ali drugacen) dan! :) teya84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti